0805Y0500391KQT
Mfr.Part #
0805Y0500391KQT
Description
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tolerance :
±10%
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y0500391KQT
Knowles Syfer 0805Y0500391KQT
FlexiCap™ 390pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500391KQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0500391KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm