0805Y0500332JXR
Mfr.Part #
0805Y0500332JXR
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3300pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y0500332JXR
Knowles Syfer 0805Y0500332JXR
FlexiCap™ 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500332JXR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0500332JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm