0805Y0500331JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0500331JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
330pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y0500331JCR
Knowles Syfer 0805Y0500331JCR
FlexiCap™ 330pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500331JCR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0805Y0500331JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm