0805Y0500330JQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0500330JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
50V
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y0500330JQT
Knowles Syfer 0805Y0500330JQT
FlexiCap™ 33pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500330JQT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y0500330JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm