0805Y0500270JFR
Mfr.Part #
0805Y0500270JFR
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
27pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
0805Y0500270JFR
Knowles Syfer 0805Y0500270JFR
FlexiCap™ 27pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500270JFR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0500270JFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm