0805Y0500222KFR
Mfr.Part #
0805Y0500222KFR
Description
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
2200pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0805Y0500222KFR
Knowles Syfer 0805Y0500222KFR
FlexiCap™ 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500222KFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0500222KFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm