0805Y0500221JAT
Mfr.Part #
0805Y0500221JAT
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Datasheets
0805Y0500221JAT
Knowles Syfer 0805Y0500221JAT
FlexiCap™ 220pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500221JAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y0500221JAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm