0805Y0500181MXR
Mfr.Part #
0805Y0500181MXR
Description
CAP CER 180PF 50V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
180pF
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
0805Y0500181MXR
Knowles Syfer 0805Y0500181MXR
FlexiCap™ 180pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500181MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0500181MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm