0805Y0500181KQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0500181KQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Series :
FlexiCap™
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805Y0500181KQT
Knowles Syfer 0805Y0500181KQT
FlexiCap™ 180pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500181KQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0500181KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm