0805Y0500180JQT
Mfr.Part #
0805Y0500180JQT
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y0500180JQT
Knowles Syfer 0805Y0500180JQT
FlexiCap™ 18pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500180JQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0500180JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm