0805Y0500150GCT
Mfr.Part #
0805Y0500150GCT
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Datasheets
0805Y0500150GCT
Knowles Syfer 0805Y0500150GCT
FlexiCap™ 15pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500150GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y0500150GCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm