0805Y0500130GQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0500130GQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 13PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
13pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
0805Y0500130GQT
Knowles Syfer 0805Y0500130GQT
FlexiCap™ 13pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500130GQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0500130GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm