0805Y0500101KFT
Mfr.Part #
0805Y0500101KFT
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y0500101KFT
Knowles Syfer 0805Y0500101KFT
FlexiCap™ 100pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500101KFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805Y0500101KFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm