0805Y0256P80BFT
Mfr.Part #
0805Y0256P80BFT
Description
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
0805Y0256P80BFT
Knowles Syfer 0805Y0256P80BFT
FlexiCap™ 6.8pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0256P80BFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805Y0256P80BFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm