0805Y0254P70BCR
Mfr.Part #
0805Y0254P70BCR
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
0805Y0254P70BCR
Knowles Syfer 0805Y0254P70BCR
FlexiCap™ 4.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0254P70BCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0254P70BCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm