0805Y0253P30CFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0253P30CFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
3.3pF
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0805Y0253P30CFT
Knowles Syfer 0805Y0253P30CFT
FlexiCap™ 3.3pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0253P30CFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0253P30CFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm