0805Y0252P70DCT
Mfr.Part #
0805Y0252P70DCT
Description
CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 0805
Capacitance :
2.7pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y0252P70DCT
Knowles Syfer 0805Y0252P70DCT
FlexiCap™ 2.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0252P70DCT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0252P70DCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm