0805Y0252P70BFR
Mfr.Part #
0805Y0252P70BFR
Description
CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
2.7pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y0252P70BFR
Knowles Syfer 0805Y0252P70BFR
FlexiCap™ 2.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0252P70BFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805Y0252P70BFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm