0805Y0252P20DCR
Mfr.Part #
0805Y0252P20DCR
Description
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
2.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y0252P20DCR
Knowles Syfer 0805Y0252P20DCR
FlexiCap™ 2.2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0252P20DCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0252P20DCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm