0805Y0250821JXT
Mfr.Part #
0805Y0250821JXT
Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0805
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y0250821JXT
Knowles Syfer 0805Y0250821JXT
FlexiCap™ 820pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0250821JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0805Y0250821JXT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm