0805Y0250821JXR
Mfr.Part #
0805Y0250821JXR
Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0805
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0805Y0250821JXR
Knowles Syfer 0805Y0250821JXR
FlexiCap™ 820pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0250821JXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0250821JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm