0805Y0250562JXR
Mfr.Part #
0805Y0250562JXR
Description
CAP CER 5600PF 25V X7R 0805
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y0250562JXR
Knowles Syfer 0805Y0250562JXR
FlexiCap™ 5600pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0250562JXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0805Y0250562JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm