0805Y0250471FFT
Mfr.Part #
0805Y0250471FFT
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
470pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0805Y0250471FFT
Knowles Syfer 0805Y0250471FFT
FlexiCap™ 470pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0250471FFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805Y0250471FFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm