0805Y0250470KFR
Mfr.Part #
0805Y0250470KFR
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0805
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y0250470KFR
Knowles Syfer 0805Y0250470KFR
FlexiCap™ 47pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0250470KFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805Y0250470KFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm