0805Y0250470KCR
Mfr.Part #
0805Y0250470KCR
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y0250470KCR
Knowles Syfer 0805Y0250470KCR
FlexiCap™ 47pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0250470KCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y0250470KCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm