0805Y0250332MXR
Mfr.Part #
0805Y0250332MXR
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0805
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
3300pF
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805Y0250332MXR
Knowles Syfer 0805Y0250332MXR
FlexiCap™ 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0250332MXR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0805Y0250332MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm