0805Y0250181KDT
Mfr.Part #
0805Y0250181KDT
Description
CAP CER 180PF 25V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y0250181KDT
Knowles Syfer 0805Y0250181KDT
FlexiCap™ 180pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0250181KDT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0250181KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm