0805Y0250150KCT
Mfr.Part #
0805Y0250150KCT
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0805
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0805Y0250150KCT
Knowles Syfer 0805Y0250150KCT
FlexiCap™ 15pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0250150KCT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0250150KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm