0805Y0160150GCR
Mfr.Part #
0805Y0160150GCR
Description
CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y0160150GCR
Knowles Syfer 0805Y0160150GCR
FlexiCap™ 15pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0160150GCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805Y0160150GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm