0805Y0160121GCR
Mfr.Part #
0805Y0160121GCR
Description
CAP CER 120PF 16V C0G/NP0 0805
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
0805Y0160121GCR
Knowles Syfer 0805Y0160121GCR
FlexiCap™ 120pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0160121GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0160121GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm