0805Y0100822KCT
Mfr.Part #
0805Y0100822KCT
Description
CAP CER 8200PF 10V C0G/NP0 0805
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
0805Y0100822KCT
Knowles Syfer 0805Y0100822KCT
FlexiCap™ 8200pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0100822KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y0100822KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm