0805Y0100392MXR
Mfr.Part #
0805Y0100392MXR
Description
CAP CER 3900PF 10V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
3900pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
0805Y0100392MXR
Knowles Syfer 0805Y0100392MXR
FlexiCap™ 3900pF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0100392MXR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0805Y0100392MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm