0805Y0100392GCT
Mfr.Part #
0805Y0100392GCT
Description
CAP CER 3900PF 10V C0G/NP0 0805
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
0805Y0100392GCT
Knowles Syfer 0805Y0100392GCT
FlexiCap™ 3900pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0100392GCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0805Y0100392GCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm