0805Y0100391JXR
Mfr.Part #
0805Y0100391JXR
Description
CAP CER 390PF 10V X7R 0805
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y0100391JXR
Knowles Syfer 0805Y0100391JXR
FlexiCap™ 390pF 10V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0100391JXR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
0805Y0100391JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm