0805Y0100224KXR
Mfr.Part #
0805Y0100224KXR
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.22µF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
0805Y0100224KXR
Knowles Syfer 0805Y0100224KXR
FlexiCap™ 0.22μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0100224KXR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y0100224KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm