0805Y0100150KCT
Mfr.Part #
0805Y0100150KCT
Description
CAP CER 15PF 10V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
15pF
Datasheets
0805Y0100150KCT
Knowles Syfer 0805Y0100150KCT
FlexiCap™ 15pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0100150KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805Y0100150KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm