0805Y0100122GCR
Mfr.Part #
0805Y0100122GCR
Description
CAP CER 1200PF 10V C0G/NP0 0805
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y0100122GCR
Knowles Syfer 0805Y0100122GCR
FlexiCap™ 1200pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0100122GCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y0100122GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm