0805Y0100103KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0100103KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 10V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
10000pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Temperature
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
0805Y0100103KCT
Knowles Syfer 0805Y0100103KCT
FlexiCap™ 10000pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0100103KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805Y0100103KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm