0805RB-152XMRC
Mfr.Part #
0805RB-152XMRC
Description
FERRITE BEAD
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.16Ohm
Series :
0805RB
Filter Type :
Power Line
Ratings :
Impedance @ Frequency :
1.5 kOhms @ 100 MHz
Height (Max) :
0.049" (1.25mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Strip
Current Rating (Max) :
425mA
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Number of Lines :
1
Datasheets
0805RB-152XMRC
COILCRAFT 0805RB-152XMRC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN