0805RB-121XMRC
Mfr.Part #
0805RB-121XMRC
Description
FERRITE BEAD
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Product Status :
Active
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100 MHz
Filter Type :
Power Line
Series :
0805RB
Package :
Strip
Height (Max) :
0.049" (1.25mm)
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Current Rating (Max) :
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max) :
130mOhm
Datasheets
0805RB-121XMRC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN