0805J6300682JXR
Mfr.Part #
0805J6300682JXR
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 0805
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
6800pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J6300682JXR
Knowles Syfer 0805J6300682JXR
6800pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J6300682JXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0805J6300682JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm