0805J6300181JCT
Mfr.Part #
0805J6300181JCT
Description
CAP CER 180PF 630V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
180pF
Datasheets
0805J6300181JCT
Knowles Syfer 0805J6300181JCT
180pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)