0805J6300121MXT
Mfr.Part #
0805J6300121MXT
Description
CAP CER 120PF 630V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
0805J6300121MXT
Knowles Syfer 0805J6300121MXT
120pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)