0805J6300121JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J6300121JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 630V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
0805J6300121JCR
Knowles Syfer 0805J6300121JCR
120pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J6300121JCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J6300121JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm