0805J500P800DQT
Mfr.Part #
0805J500P800DQT
Description
CAP CER 0.8PF 500V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.8pF
Datasheets
0805J500P800DQT
Knowles Syfer 0805J500P800DQT
0.8pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J500P800DQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J500P800DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm