0805J500P700BQT
Mfr.Part #
0805J500P700BQT
Description
CAP CER 0.7PF 500V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.7pF
Voltage - Rated :
500V
Feature :
High Q, Low Loss
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J500P700BQT
Knowles Syfer 0805J500P700BQT
0.7pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J500P700BQT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J500P700BQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm