0805J5005P60CAT
Mfr.Part #
0805J5005P60CAT
Description
CAP CER 5.6PF 500V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
5.6pF
Voltage - Rated :
500V
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
0805J5005P60CAT
Knowles Syfer 0805J5005P60CAT
5.6pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J5005P60CAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J5005P60CAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm