0805J5004P00BQT
Mfr.Part #
0805J5004P00BQT
Description
CAP CER 4PF 500V C0G/NP0 0805
Capacitance :
4pF
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805J5004P00BQT
Knowles Syfer 0805J5004P00BQT
4pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J5004P00BQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J5004P00BQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm