0805J5000221JAT
Mfr.Part #
0805J5000221JAT
Description
CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 0805
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Datasheets
0805J5000221JAT
Knowles Syfer 0805J5000221JAT
220pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J5000221JAT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J5000221JAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm