0805J5000181KCT
Mfr.Part #
0805J5000181KCT
Description
CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J5000181KCT
Knowles Syfer 0805J5000181KCT
180pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)